Fraud Blocker
godziny_otwarcia

Poniedziałek-piątek

8.00-23.00
godziny_otwarcia

Sobota

9:00-19:00
godziny_otwarcia

Niedziela

Na telefon
telefon

Rezerwacja bez kolejki

+48 511 681 680

WYMIANA OPON


Wymiana opon w Krakowie-
kiedy należy je wymienić?

Wymiana opon z letnich na zimowe często sprawia problem kierowcom. Wielu z nas zastanawia się, kiedy najlepiej zmienić opony. Mówi się, że najlepszym momentem jest ten, gdy temperatura na zewnątrz spada do plus 7 stopni Celsjusza. Jest to jednak spore uproszczenie, bo opony letnie sprawdzą się lepiej na suchej nawierzchni nawet przy lekkim mrozie. Natomiast dopiero najnowsze modele ogumienia zimowego są w stanie na mokrym podłożu nawiązać walkę z letnimi oponami. Aby zachować zdrowy umiar, należy wymienić opony przed przyjściem pierwszego śniegu lub gołoledzi.


Przed wymianą kół należy sprawdzić, czy opony zużywają się równomiernie. Nierównomierne wycieranie może być spowodowane złym ustawieniem geometrii zawieszenia. Dlatego wybierz firmę, która ma w swojej branży wieloletnie doświadczenie, posiada profesjonalny sprzęt i grupę wykwalifikowanych pracowników.

welcome_guy

EURO-WULKAN TO GWARANCJA
DOBRZE WYKONANEJ PRACY!

Wymieniając opony w naszym zakładzie zyskujesz pewność wykonania profesjonalnej pracy. Korzystając z naszych usług nie będziesz musiał się martwić o problemy z zawieszeniem, piszczące koła na zakrętach czy o ściąganie samochodu.

Wymiana opon motocyklowych
Kraków

Poza wymianą opon w samochodowych osobowych, dostawczych, ciężarowych zajmujemy się także zmianą opon w motocyklach. Możesz przyjechać do nas swoim motocyklem, a my zajmiemy się wymianą opon. Możesz także przywieźć zdemontowane koło z motocykla - to dla nas żaden problem!


Wymiana opon w Kraków

Jesteśmy firmą zajmującą się głównie wulkanizacją, czyli wymianą lub naprawą opon. Wieloletnia praca oraz rzetelność sprawiają, że coraz więcej klientów korzysta z naszych usług oraz ponownie do nas wraca. W naszym zakładzie sprawdzisz geometrię kół, a w razie potrzeby przekonamy się, czy zawieszenie wymaga naprawy


Kiedy naprawa opon nie wystarczy?
 • 1. Żużyty bieżnik

  Różnica między głębokością głównych kanałów dwóch opon zamontowanych na jednej osi nie może przekroczyć 5 milimetrów.

 • 2. Przebita opona

  Niektóre z uszkodzeń opony można naprawić w warsztacie, jednak nie każde zepsucia warto reperować. Specjaliści w naszym warsztacie ocenią, czy jest sens naprawiać oponę, czy należy kupić nową.

 • 3. Uszkodzenia na oponie

  Uszkodzenie wynikające z najechania na krawężnik lub na jakąkolwiek inną przeszkodą mogą powodować przecięcia, przetarcia lub zniekształcenia opon. W naszym zakładzie zostaną one skrupulatnie sprawdzone, a nasz klient dowie się, czy oponę warto naprawiać, czy lepiej zdecydować się na kupno nowej.

 • 4. Widoczna znaki starzenia na oponie

  Mimo często szerzonej opinii, wiek opony nie ma dużego wpływu na jej stan. Jeśli dobrze o nią dbasz przechowując ją w odpowiednich warunkach, to nie masz się o co martwić. Na czas eksploatacji wpływ ma przede wszystkim: warunki przechowywania, ciśnienie, prędkość, warunki pogodowe, obciążenie.

 • 5. Nierównomierne zużycie

  Nierównomierne zużycie bieżnika w niektórych miejscach - na bokach lub pośrodku, może być oznaką uszkodzenia mechanicznego, na przykład niepoprawnej zbieżności, kłopotów ze skrzynią biegów, zawieszeniem lub usterki wyważenia.

NIE ZWLEKAJ!
Jeżeli sam zorientowałeś się, jaki problem wystąpił w Twoim samochodzie, skontaktuj się z nami i odwiedź nasz serwis w Krakowie.
tire_wymiana_opon